Ładny, zadbany trawnik to cel każdego właściciela dom. Aby uzyskać, taki efekt, konieczne jest włożenie trochę pracy i wysiłku. Konieczne jest regularne podlewanie, nawożenie i napowietrzanie trawnika, aby prawidłowo rósł i miał soczyście zieloną barwę. Jednakże problemem, z którym dosyć często spotykają się działkowicze i właściciele ogrodów są chwasty. Mlecze, czyli popularne mniszki lekarskie również są chwastami i trzeba z nimi walczyć.

Jakie środki należy stosować na chwasty wrażliwe w trawnikach? Przede wszystkim najpierw trzeba sprawdzić, co może być przyczyną pojawienia się chwastów – niewłaściwa pielęgnacja, chwasty kwitnące na pobliskiej działce, słabe odchwaszczenie gleby. Następnie trzeba dokładnie sprawdzić, jakie chwasty zachwaściły nasz trawnik. Ta informacja będzie miała znaczenie przy wyborze odpowiedniego herbicydu. Trzeba wiedzieć, że na rynku jest wiele środków chwastobójczych, o różnych substancjach aktywizujących. Oznacza to, że preparat należy wybierać dopasowując substancję czynną do chwastu.

Najlepiej, aby chwast, który chcemy zwalczać w trawniku zaliczany był do grupy chwastów wrażliwych. W ten sposób preparat zagwarantuje największą skuteczność. W sklepach ogrodniczych należy wybierać wśród środków przeznaczonych do odchwaszczania trawników. Poleca się stosowanie Mniszka 54 SL, jeśli popularny mlecz wystąpił w trawniku. Z chwastami dobrze sobie radzą: Chwastox Trio 540 SL, Starane 250 EC oraz Bofix 260 EW.