Jęczmień to zboże, które często jest uprawiane przez rolników. Wykorzystywane jest głównie w browarnictwie, do produkcji słodu jęczmiennego oraz przy wyrobie kasz. Co sezon dla rolników najważniejsze jest, aby w każdym sezonie zebrać jak najwyższe i najlepsze plony, dlatego dużo czasu i pracy wkładają w pielęgnację uprawy.

Niestety, ale jęczmień, podobnie jak inne zboża narażony jest na występowanie chwastów. Jednym z chwastów, który bardzo często atakuje jęczmień jest krwawnik pospolity. Chwast ten pochodzi z rośliny astrowatych.

Nawet pojedyncze jednostki mogą być groźne dla uprawy. Dlaczego? Otóż krwawnik pospolity charakteryzuje się tym, że wytwarza korzenie w formie kłącza, które w bardzo szybkim tempie się rozmnaża. Można go łatwo rozpoznać po tym, że kwiatostany wyrastają na samym czubku pędu i mają białą barwę.

Jak w takim razie należy go zwalczać? Najczęściej metody mechaniczne i stosowanie naturalnych sposobów na zwalczanie krwawnika pospolitego w jęczmieniu nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z tego powodu od razu warto sięgnąć po herbicyd, czyli środek chwastobójczy, który szybko rozprawi się z nieproszonym gościem. Na rynku jest bardzo duży wybór herbicydów.

Jakie preparaty należy wybierać? Przede wszystkim poleca się stosowanie środków chwastobójczych, które zawierają glifosat lub dikambę jako substancję aktywną. Poza tym trzeba zwracać uwagę, aby preparat był przeznaczony do stosowania w jęczmieniu. To pozwoli skutecznie pozbyć się tego chwastu.