Boisko sportowe wymaga szczególnej pielęgnacji. Trzeba dbać nie tylko o jego dobry wygląd, ale również o utrzymanie odpowiednich parametrów, dzięki którym będą panowały dobre warunki do gry w piłkę nożną. Niestety, ale podobnie jak przydomowy trawnik, murawa na boisku sportowym również narażona jest na działanie chwastów, które stanowią dla niej konkurencję.

Niestety, ale chwasty mogą wystąpić wszędzie, ponieważ przystosowują się do każdych warunków. Istotne jest, aby wdrożyć odpowiednie środki zapobiegające ich wystąpieniu oraz podjąć działania mające na celu ich zwalczanie, gdy już się pojawią. Aby zapobiegać wyrastaniu chwastów na boisku sportowym zaleca się regularne oczyszczanie oraz konserwację boiska.

Takie zabiegi zapobiegają rozwojowi chwastów. Gdy już chwasty wystąpią, należy przeprowadzić odchwaszczanie murawy. Nie należy z tym zwlekać, ponieważ rozprzestrzeniające się chwasty mogą nie tylko obniżyć wartość użytkową boiska, ale również doprowadzić do całkowitego zniszczenia.

Zabieg odchwaszczania należy wykonywać specjalnymi preparatami do usuwania chwastów na płycie boiska przy pomocy opryskiwacza ciągnikowego lub ręcznego. Takie preparaty nie tylko skutecznie wyeliminują nieproszonych gości, ale również zawierają odpowiednie substancje odżywcze, dzięki którym właściwości agrotechniczne i użytkowe murawy podniosą się. Zaleca się wykonywanie zabiegu odchwaszczania nawet dwa razy w sezonie, co pozwoli na utrzymanie murawy w dobrej kondycji.